top of page

Методична робота

«Мозок людини здатен учитися все життя - з моменту народження до самої смерті.» (Гордон Драйден)

          Відповідно до Наказу № 372 МОН від 16 квітня 2018 року «Про затвердження Примірного положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти» у закладі дошкільної освіти діє методичний кабінет.

          Методична робота - це систематична колективна й індивідуальна діяльність педагогічних кадрів, спрямована на підвищення їх науково-теоретичного, загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки й професійної майстерності.

          Метою роботи методичного кабінету є:

- надання методичної допомоги педагогічним працівникам щодо їх професійного розвитку, підвищення кваліфікації, професійної компетентності; підготовки та проведення освітнього процесу з дітьми, роботи з батьками вихованців, інших законних представників здобувачів освіти;

- навчально-методичне забезпечення освітнього процесу в закладі дошкільної освіти;

- поширення серед батьків психолого-педагогічних знань;

- створення сприятливих умов для самовдосконалення педагогів, розвитку творчої ініціативи у них.

          Діяльність методичного кабінету ґрунтується на таких принципах:

  • демократизму і гуманізму;

  • відкритості;

  • системного підходу до методичного та інформаційно-аналітичного супроводу діяльності закладу дошкільної освіти;

  • рівності умов для кожного педагогічного працівника щодо повної реалізації його духовного, творчого та інтелектуального потенціалу;

  • безперервності професійного вдосконалення;

  • науковості, гнучкості і прогностичності методичної роботи з педагогічними кадрами.

          Педагогічний колектив  у  2020/2021 навчальному році розпочинає роботу  над   стратегічною темою розрахованою на 5 навчальних років : «Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку та підготовка її до успішної інтеграції в активне життя суспільства шляхом інноваційної культури педагога в реалізації освітніх державних ініціатив». За напрямками:

    -      2020/2021 н.р. -  «Формування цілісної, життєво компетентної особистості в умовах інноваційного розвитку дошкільної освіти шляхом використання сучасних інтерактивних методів роботи в організації навчально-виховного процесу».

     -     2021/2022 н.р. - «Формування ключових комптентностей дитячої особистості, підготовка її до органічного, безболісного входження до соціуму, через впровадження в практику роботи інноваційних технологій розвитку особистості»

      -    2022/2023 н.р. - «Інтеграція освітнього простору через створення  активної компетентної  життєвої позиції  дошкільника в світлі акмеологічного підходу через   взаємодію всіх учасників освітнього  процесу»

      -    2023/2024 н.р. - «Підвищення професійної компетентності вихователів шляхом впровадження в систему роботи сучасних методик та інноваційних технологій навчання та творчого розвитку дітей у сучасному освітньому просторі»

          Організація освітнього процесу в Піщанському ЗДО у 2021/2022 навчальному році буде спрямована на реалізацію таких завдань:

  • Забезпечити формування у дітей необхідних компетенцій, навичок самостійної та спільної діяльності, активної взаємодії у соціумі шляхом створення  багатофункціонального, варіативного, доступного, безпечного предметно-просторового середовища, сприятливого  для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

  • Сприяти розвитку у кожного педагога прагнення до самоосвіти, саморозвитку, підняття рівня педагогічної майстерності шляхом впровадження в педагогічну діяльність інноваційних технологій, досвідів роботи інших педагогів з метою вдосконалення організації освітнього процесу

  • Формувати у дітей здатність до вільної, емоційно насиченої ігрової діяльності, в якій реалізується можливість застосування наявних і освоєння нових знань та особистого розвитку через прагнення дитини до участі в житті дорослих шляхом реалізації інтересів в ігрових та рольових діях узагальненій формі;

  • Продовжити формувати здатність дитини реалізовувати творчі задуми з перетворення об’єктів довкілля із використанням різних матеріалів, що спирається на обізнаність із засобами та предметно-практичними діями, з допомогою дорослого чи самостійно в процесі виконання конструктивних, технічно-сформованих завдань.

Протоколи засідань педагогічних рад 2022/2023 н.р.
 

Організація методичної роботи відповідно Плану закладу на 2023/2024 н.р.
 

bottom of page